Divadlo rozmanitostí Divadlo rozmanitostí Divadlo rozmanitostí Divadlo rozmanitostí Divadlo rozmanitostí

HOLUBÍ POHÁDKA ANEB RYCHLÝ JAKO PÍRKO

HOLUBÍ POHÁDKA ANEB RYCHLÝ JAKO PÍRKO

Dramaturgie: Jakub Liška Scéna, loutky, kostýmy: Hynek Petržalka, Eliška Kulíková Hudba: Matěj Štrunc OSOBY A OBSAZENÍ: Pírko, Josífek - Quido Kublák Josef, Pírko starší, Křtitel, Drsný holub 1 - Josef Wiesner Maminka, Holubice, Vaverková, Pohárek, Učitelka, Drsný holub 2, Štěkna - Jitka Raková Peruťka, Květa, Bleška, Štěkna - Kamila Raková Drápek, Novinář, Bleška, Štěkna - Ema Turnová

Autor: David Košťák
Režie: Hana Marvanová

Pohádka z prostředí poštovních holubů o tom, že vítězem není ten, kdo je první v cíli, ale ten, kdo se má kam vracet.


Švih a svist, větru hvizd, švih a svist... Holubi pana Branného se právě připravují na důležité závody. Pro Drápka, Siváka a Peruťku to není žádný problém - létají rychle, nemají strach z výšek a jsou sebevědomí. Zato Pírko létá pomalu, ostatním sotva stačí a bojí se. Je prostě úplně jiný než jeho otec, s nímž ho všichni srovnávají. A závodění je pro něj spíše otrava. Stejný přístup má k holubím závodům i Josífek, syn pana Branného. Ten se dokonce na protest rozhodne utéct z domova. Jak se osudy těchto dvou hrdinů nakonec propojí? Dostanou se oba v pořádku domů?Pohádka etablovaného autora Davida Košťáka, kterou původně napsal pro Český rozhlas, je svěžím textem, který je otevřen mnoha inscenačním přístupům.Pro děti od 6 let.


Délka představení: 60 minut.


1. Předpremiéra: 6. června 2021 na hradě Hněvín.


Vstupné: dospělí 200 Kč, děti 100 Kč.Platba je možná pouze v hotovosti.
Zakoupené vstupenky se NEVZTAHUJÍ na konkrétní místa.
Hlediště bude zpřístupněno hodinu před začátkem představení.

Vzhledem k tomu, že muzikál hrajeme pod širým nebem, může být z důvodu zhoršeného počasí posunut začátek představení. Představení také může být (opakovaně) přerušeno.

Bude-li představení pro nepříznivé počasí úplně zrušeno, bude divákům vráceno vstupné. V případě, že bude odehrána alespoň polovina představení, vstupné se NEVRACÍ.