Dramaturgický plán na sezónu 2022

Vážení diváci,


Sezóna 2022 bude první, která kompletně proběhne pod vedením nového uměleckého vedení, které se změnilo v polovině roku 2021.
Základním cílem tohoto dramaturgického plánu je proporčně doplnit jednotlivé kategorie současného repertoáru, který byl velmi zeštíhlen na základě masivní obměny souboru. Při volbě titulů jsme se snažili o co největší rozmanitost ve volbě předloh, témat a námětů tak, aby byl repertoár vyvážený a uspokojil diváky tradiční i alternativněji smýšlející. Současně se snažíme reagovat na nejistou situaci ohledně šíření epidemie covid -19, abychom byli připraveni na případné omezení kulturních akcí. Proto je jedna z plánovaních inscenací koncepčně postavená primárně na venkovní produkci. U všech ostatních inscenací se počítá s venkovní variantou. V roce 2022 se nazkouší jedna inscenace pro diváky 3+, podle oblíbené večerníčkové předlohy, jedna inscenace pro děti 4+, s dominantní pohybovou složkou, jedna inscenace na motivy popkulturního filmu pro diváky 6+, jedna inscenace rodinného charakteru pro diváky 7+, která bude adaptací klasické literatury.  

 • B. Pojar, I. Urban, T. Říhová, K. Hulcová
  POJĎTE PANE, BUDEME SI HRÁT aneb POTKALI SE U KOLÍNA
 • Vítězslav Větrovec a kol.
  DŮMYSLNÝ RYTÍŘ DON QUIJOTE DE LA MANCHA
 • Martin Pacek
  ŽIŽLA + PIŽLA
 • David Drábek
  ROPÁCI

Mimo divadelních premiér pro Vás chystáme řadu akcí a novinek. V roce 2022 se můžete těšit na nový vizuál Divadla rozmanitostí a také audio kanál na Spotify, kde si budete moci pustit písničky z našich představení, nebo si pustit audiopohádky, které namluvili naši herci. 

Vážení diváci, do roku 2022 se přejme jen to nejlepší. Štěstí, zdraví a mnoho kulturních zážitků bez omezení. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se na viděnou na premiéře chystaných titulů!