CLUB 4TEENS+ uvádí novou inscenaci pro teeneagery

BEZ KECŮ A BEZ AUTORIT!

Autorská inscenace Divadla rozmanitostí na motivy legendárního románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě, volně inspirovaná také sérií několika dalších literárních i filmových teenage manifestů. Divoká jízda mladého rebela napříč denním i nočním městem. Bez občanky, bez cenzury, bez keců a bez autorit!

 “Život je boj o holé přežití, zvlášť když máš před sebou divnou budoucnosti, divný pravidla, divný rodiče, divnou školu, divný učitele a divný kamarády. A utéct se dá asi tak kam??? Život miluju takový jaký je, a ne takový, jaký mi řekli, že je! Hawk!”

Inscenace Bez keců a bez autorit! propojuje prvky činoherního, hudebního i výtvarného divadla a je uváděna v rámci nové dramaturgické linie Divadla rozmanitostí s názvem CLUB4TEENS+. Doporučená věková hranice inscenace  je 14+.

 

 

CLUB 4TEENS+

 

Nová dramaturgická linie Divadla rozmanitostí, která je určena především divákům ve věkové kategorii 13+. Jak už název napovídá, tato repertoárová řada si klade za cíl oslovit hlavně studenty  2. stupně základních škol a studenty středních škol a učilišť s přesahem k dospělému večernímu divákovi. V rámci CLUBU 4TEENS+ hodlá Divadlo rozmanitostí uvést každoročně titul, který je svým tématem i zpracováním blízký teenagarům a divákům mladým nejenom věkem.

 

Divadlo pro teenagery (theater for youth) zažívá v Evropě velkou obrodu, ale v České republice je stále dost opomíjeno,, přestože se jedná o poměrně rozsáhlou diváckou skupinu. Naplnit její nároky a očekávání je pro tvůrce velkou výzvou a zodpovědností zároveň, neboť se jedná o publikum velmi citlivé na jakoukoliv divadelní faleš či neaktuálnost. Na druhou stranu, v případě úspěšného oslovení divadlem (uměním) v teenagerovském věku, vzniká často dlouhodobé zaujetí a vztah ke kultuře.

 

Prestože těžiště naší tvorby spočívá nadále především v inscenování pro nejmenší diváky, Rozmáňo se chce s novou sezónou v roce 2018 více otevřít starším dětem a mládeži a využít k tomu potenciálu svého “omlazeného” souboru.  Rádi bychom rozšířili komunikace se školami a pedagogy na Mostecku, jejichž pohled může být důležitý při výběru titulu a témat, kterými bychom chtěli studenty oslovit.