Česká premiéra celosvětově uznávané "Pouti"

V souvislosti s naší čerstvou premiérou inscenace Pozor, děti, přijela k nám pouť!, vám přínášíme více informací o autorovi tohoto současného textu.

Mike Kenny je dnes jedním z nejuznávanějších a nejúspěšnějších autorů her pro děti a mládež. Prestižní britský časopis Independent je zařadil mezi první desítku nejlepších žijících britských dramatiků. Za svou dosavadní spisovatelskou kariéru napsal více než 30 her pro děti a mládež. Kenny ve svých dramatických textech často pracuje s motivy a zápletkami z klasických pohádek, které originálním způsobem přetváří a umisťuje do současného světa dětí a jejich fantazie. Jeho hry se inscenují po celém světě a mnoho z nich bylo oceněno prestižními cenami. V roce 2013 byl Kennymu za tvorbu pro děti a mládež udělen čestný doktorát (Doctor of Letters, University of Nottingham) .

Hra Pozor, děti, přijela k nám pouť! (v originále Electric darkness), kterou uvádíme v Mostě v české premiéře, je z roku 2008. Pouť se mimo jiné v roce 2012 dočkala ocenění za Nejlepší hru pro dětské publikum (Writers Guide Award for Best play for Younger Audiences). Inscenaci uvádíme v překladu Davida Košťáka.