Co připravujeme

Miloš Macourek

Mach a Šebestová

„Příběhy oblíbených postaviček Macha, Šebestové a psa Jonatána. Hlavní postavy se pomocí kouzelného sluchátka podívají do doby ledové, přemění psa Jonatána na krabici nebo pomohou spolužákovi Kropáčkovi s angínou.... a to stále není všechno.

Epizody plné komickových peripetií, v nichž se mísí skutečnost s bujarým výmyslem, originální situační i slovní humor, hravost a fantazie zaujmou celou rodinu.“

Režie a scénář: Jiří Kraus


Scéna, kostýmy, loutky: Kateřina Baranovská

Hudba: Jakub Dostál

Inscenace je určena pro děti od 6 let.

Premiéra 10. říjen 2021

------------

Jaroslav Hovorka Jakub Maksymov

Oranžová noc

Oranžová noc je krátký, avšak obrazivý text pro děti od Jaroslava Hovorky – vědce a spisovatele, jehož profese se v jeho díle silně odrážejí. Páteří Oranžové noci je asociace procesu opouštěnístarého Mostu a stěhováníse donovéhoměsta. Lehký sentimentse v jehopohleduna svět a ve vyprávění jeho rodičů a ostatních příbuzných a známých mísí s nadějí a s hledáním nadhledu a poeziemezirozestavěnými paneláky a hnědouhelnými lomy. Inscenace je divadelní adaptací Hovorkova příběhu pro diváky do tří let. Respektuje poetičnost předlohy a převádí ji do scénických obrazů. Využívá principů loutkového a objektového divadla. Místní motivové propojení s městem Most je nadstavbou nad univerzálním tématem: i když se člověku po něčem starém stýská, je dobré, když je schopen si i v tom novém najít pro sebe něco krásného.

Režie, scénář: Jakub Maksymov

Dramaturgie: Hana Marvanová
Scéna, loutky, kostýmy: Olga Ziebinska

Hudba: bude upřesněno


Inscenace určena pro děti od 3 let.

Premiéra: 11. prosinec 2021